Zejména začínající útulky ale i ostatní se potýkají s problémy nedostatku věcí vhodných pro jejich provoz. Někde jsou potřeba vodítka, misky, léky, žrádlo, deky ale také psí boudy, pelíšky, apod. Najde se toho mnoho, co někde chybí.

 

Momentálně sbíráme věci pro dva útulky:

1. Psí útulek Lukavice starající se zejména o psy seniory (více na https://www.psidomovlukavice.cz nebo na FB pod hesly PES SENIOR nebo útulek LUKAVICE).

Teď je aktuálně potřeba toto: deky, matrace, ručníky, povlečení, prostěradla, odčervovací tabletky, odblešovací pipetky, šampony, stará vodítka, misky, pelíšky, psí hračky, granule, konzervy, SAVO, psí boudy…

 

2. Kočičí útulek Animal's o.s. ve Středních Čechách (více: kocky-online.cz/jportal/utulek.phtml?id=369)

A co sbíráme: savé hadry (tedy ručníky, hadry, staré lůžkoviny, roztrhaná trička, i ponožky apod., vše slouží jako podestýlka do bedniček a pelechů); klubka i kousky zbytků vlny (na výrobu věcí do charitativního krámku a jako hračky pro kočky); duté vlákno z polštářů, jakékoliv látky vč. zbytků (zejména černé, světlé a se zvířecími motivy), staré autolékárničky (jde o obvazy, náplasti atd.), papírové ručníky, toaletní papír atd. (používají se na úklid).

 

3. Zvířecí azyl SIRIUS v Záhoří u Písku (více: www.facebook.com/pages/SIRIUS-Zv%C3%AD%C5%99ec%C3%AD-azyl/220646688000505  nebo www.ozviratech.cz/zvireci-azyl-sirius-v-zahori-u-pisku.p83.html )

Sbíráme v podstatě totožné věci jako do Lukavic nebo do kočičího útulku. V tomto azylu se nachází kočky, psi i poník. Zvířata jsou umístěna v kotcích, kde mají zateplené boudy, matrace na ležení aj. nebo volně pobíhají po pozemku. Všichni pejci jsou pravidelně pouštěni se proběhnout atd. Kočky mají velký domeček a k tomu možnost pohybu ve voliéře. Téměř všechna zvířata jsou zde na dožití, jelikož se jedná o nemocná a stará nebo jinak problematická zvířata.

 

4. Co sbíráme dále: jakékoliv deky, prostěradla, hygienické prostředky, léky lidské i zvířecí, odčervovací a odblešovací prostředky, staré matrace, křesla, sedačky atd. Prostě cokoliv, co budete chtít vyhodit, nám zkuste nejdříve nabídnout. O odvoz se postaráme!

 

5. Koho hledáme: šikovné dámy, co umí šít, plést a háčkovat; ochotníky pro tisk barevný i černobílý, ochotníka s velkým autem z okolí Prahy pro případný převoz velkých věcí

Pokud tedy nějakou z potřebných věcí můžete darovat, prosíme, ozvěte se nám mailem, sms nebo zavolejte a dohodneme předání.

 

Možnosti předání

  •         1) Osobní předání

            - možné v Praze, po dohodě kdekoliv (zejména Výtoň, Bohdalec, Zbraslav, Modletice)

            - Dobříš a okolí

            - v obuvi ve Štěchovicích (pondělí až pátek od 8:00 do 17:00; Sobota od 8:00 do 12:00)

            - pokud bude třeba, pokusíme se vyjednat předání i mimo tato místa (zejména jsme schopni vyjednat dovoz z krajských měst)

                      

  •         2) Poštou

            - adresu zašleme na požádání